W dniu 11 października 2013r uczniowie naszej szkoły z klas 0-III pod opieką B. Igras i R. Popiołek oraz punktu przedszkolnego pod opieką M. Nowak i kilku rodziców wybrali się na wycieczkę do Wojciechowa do zoo i Młyna Hipolit w Nowym Gaju. Tego dnia do zoo przybyliśmy wczesnym rankiem i byliśmy pierwszymi zwiedzającymi . Była to wspaniała lekcja przyrody. Podczas zwiedzania wszyscy z zainteresowaniem oglądaliśmy rozmaite gatunki zwierząt zarówno rodzimych  jak i egzotycznych niemal ze wszystkich kontynentów.

Atrakcją były małpki i białe lwy. Zobaczyliśmy w jakich warunkach środowiskowych muszą przebywać zwierzęta , aby mogły swobodnie żyć i rozwijać się.  Spacer alejkami ogrodu był tym przyjemniejszy, że towarzyszyła nam piękna pogoda. Z przyjemnością odpoczywaliśmy na ławeczkach zajadając pyszne kiełbaski upieczone wcześniej przy ognisku, znaleźliśmy również czas na relaks bawiąc się na atrakcyjnym placu zabaw. Następnym punktem wycieczki był Młyn Hipolit, prowadzony przez Państwa Annę i Grzegorza Bukowskich. To była bardzo niezwykła wyprawa. Oprócz podziwiania przepięknej przyrody zakola rzeki Bystrej, wijącej się przy szlaku turystycznym Nałęczów – Wojciechów, obejrzeliśmy bogatą wystawę minerałów i skamielin, mogliśmy zobaczyć pył wulkaniczny, pył księżycowy, bryłę węgla brunatnego o masie ok. 40 kg z widoczną korą drzewa i słojami, ruchome piaski z Tanzanii, a  nawet skamieniałą rybę pochodzącą z Brazylii. To była najstarsza ryba jaką widzieliśmy w życiu, ma ok. 250 mln lat! Młyn Hipolit kryje dużo więcej skarbów, nie sposób o wszystkich napisać w kliku zdaniach. Dzieci miały tu możliwość zobaczenia -i co najciekawsze- dotknięcia eksponatów związanych z tymi niesamowitymi zwierzętami. Braliśmy udział w pokazie wybuchu wulkanu oraz projekcji filmu o prehistorycznych gadach. Dodatkową atrakcją było płukanie złota, własnoręczne odlewanie pamiątkowej monety oraz zabawa terenowa z mapą, zabawiliśmy się w poszukiwaczy skarbów. Nagrodą były znalezione skarby ukryte w jaskini ,które dostaliśmy na pamiątkę. Z wycieczki wszyscy wróciliśmy zadowoleni, w dobrych humorach, zaopatrzeni w pamiątki.

kliknij aby zobaczyć zdjęcia