Uśmiech – najkrótszą droga do ludzkich serc, to nowa akcja Samorządu Uczniowskiego.

W październiku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Uśmiechu Laughing Smile WinkTo  radosne święto obchodzone jest  w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. smiley face, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.

Tego dnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali w prezencie plakietki z uśmiechniętymi buźkami. Bądźmy dla siebie mili i uśmiechajmy się jak najczęściej. Uśmiech jest przecież najkrótszą drogą do ludzkich serc.