W dniu 21 listopada 2013 roku do naszej szkoły zaprosiliśmy pielęgniarkę p. Wiesławę Ostańską. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 0- III i dzieci z punktu przedszkolnego. Celem pogadanki było przekazanie dzieciom najważniejszych wiadomości dotyczących sposobów zapobiegania grypie poprzez:

• unikanie kontaktu z osobą zarażoną,
  • dbanie o swój organizm czyli stosowanie ubioru odpowiedniego do pory roku i warunków pogodowych,
  • przestrzeganie podstawowych zasad higieny osobistej (używamy chusteczki higienicznych jednorazowego użycia, podczas kaszlu, kichania, zasłaniamy twarz chusteczką, odwracamy się),
  • odpowiednio się odżywiamy, w naszym codziennym jadłospisie nie może zabraknąć surowych warzyw i owoców zawierających dużo witaminy C, która utrudnia przenikanie drobnoustrojów przez błony śluzowe.
  • w dużym stopniu  stosowanie szczepionek chroni organizm przed wirusem grypy.

Ponadto uczniowie poznali przyczyny i objawy grypy oraz konsekwencje wynikające z jej niedoleczenia. Na zakończenie spotkania pani pielęgniarka wszystkim dzieciom rozdała pamiątkowe znaczki i nalepki. Dzieci zapewniły, że na pewno będą korzystać z porad pani pielęgniarki :)