Przejście dziecka z oddziału „O” do klasy I to bardzo ważny i trudny moment. Wydarzeniu temu towarzyszą różne emocje. Mali uczniowie zastanawiają się: jaka będzie ich klasa , nowi koledzy i nauczyciele, i jak będzie wyglądał ich każdy dzień. Również nauczyciele otrzymujący pod swoje skrzydła kolejne maluchy zastanawiają się: co zrobić aby stworzyć miłą atmosferę, zbudować właściwe relacje między dziećmi i dorosłymi, ale i dać dzieciom podstawy wiedzy. Przed takim właśnie zadaniem stanęłam otrzymując pod opiekę ośmioro Pierwszaków.

Kiedy udało mi się troszkę poznać swoich wychowanków, nawiązać pierwsze nitki zaufania, przyjaźni, przed nami stanęło nowe zadanie, przygotowanie do uroczystości „Pasowania na ucznia”.

Impreza ta odbyła się 04 grudnia 2013 r. Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Jolanta Kucaba witając wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców
i uczniów. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy I, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym pod hasłem "Ślubuję Ci Szkoło!". Wspierani przez wychowawczynię panią Beatę Igras nie dali się zastraszyć groźnemu profesorowi. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki ,tańczyli i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet flagowy szkoły.
Pasowanie na ucznia przez panią dyrektor "wielkim ołówkiem" - było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty ufundowane przez rodziców klasy I. Na zakończenie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Dopełnieniem był piękny i smaczny tort w klasie.
Myślę, że uroczystość była udana a każde dziecko miało swoje pięć minut. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Pierwszak –jak to dumnie brzmi!

kliknij aby zobaczyć zdjęcia