W ostatnich dniach października wraz z panią Izabelą Dobrowolską oraz Natalią Iwaniec zorganizowaliśmy nietypową lekcję języka angielskiego. Była to lekcja kulturowa o Halloween, jednym z najpopularniejszych świat obchodzonych w krajach anglojęzycznych.

Dla nas było to ciekawe doświadczenie, ponieważ po raz pierwszy mogliśmy się wcielić w rolę nauczyciela. Zaproszeni byli uczniowie klasy pierwszej.  Na początku przedstawiliśmy młodszym kolegom przygotowaną przez nas prezentację. Razem graliśmy w interaktywne gry językowe, które poszerzyły ich zakres słownictwa, śpiewaliśmy angielskie piosenki, młodsi uczniowie rozwiązywali przygotowane przez nas zagadki i zadania. Po wykonaniu zadań i nauki słówek przyszedł czas na zabawę. Były to tradycyjne zabawy z jabłkami znane jako Apple Bobbing. Ponieważ my nie obchodzimy tego święta, warto było poznać, jak obchodzą Halloween dzieci w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Lekcja przebiegała w miłej atmosferze, integrowaliśmy się oraz wspólnie uczyliśmy się języka angielskiego. Było to ciekawe doświadczenie. Z pewnością będziemy chcieli je powtórzyć.

Uczniowie klasy 5