Po raz pierwszy w naszej szkole w dniach 06.11.2017r. – 10.11.2017 r. zorganizowaliśmy akcję „Tydzień Zdrowego Żywienia”. Podczas tej imprezy uczniowie wdrażani byli do prowadzenia zdrowego trybu życia. Zostali wyposażeni w wiedzę z zakresu prawidłowego żywienia. Akcja miała za zadanie uświadomić uczniom ważność profilaktyki i jej znaczenia.

Zajęcia odbywały się w formie: pogadanek, dyskusji, tworzenia prezentacji multimedialnych. Największą atrakcją były zajęcia prowadzone w formie ćwiczeń praktycznych, w których uczniowie przygotowywali zdrowe i różnorodne potrawy, np. koreczki, kanapeczki, szaszłyki owocowe, koktajle ,galaretki z owocami, soki ze świeżych owoców, sałatki owocowe, sałatki warzywne oraz ciasto marchewkowe . Każda klasa prezentowała swoje wytwory w formie degustacji dla innych klas. Poczęstunek na przerwach znikał błyskawicznie. Na korytarzu szkolnym znajdowała się także gazetka związana ze zdrowym odżywianiem. Mamy nadzieję, że udało się nam zwrócić uwagę na to, jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie produktów bogatych w witaminy oraz jakie konsekwencje niesie ze sobą nieprawidłowa dieta. Cała akcja „TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA” spotkała się z dużym zaangażowaniem i aprobatą ze strony uczniów, rodziców i nauczycieli, co sprzyja jej kontynuacji w kolejnym roku szkolnym.

opr.: Beata Igras