Dnia 23.01.2018r. w Szkole Podstawowej w Krzu odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu wnuczęta mieli niebywałą szansę pokazać swoje wokalne i artystyczne umiejętności przed swoimi dziadkami. Całą uroczystość otworzyła P. Dyrektor Jolanta Kucaba, która ciepło i serdecznie powitała zebranych gości. Podczas imprezy Babcie oraz Dziadkowie mogli podziwiać występy uczniów klas 0-VI, którzy zaprezentowali okazjonalne piosenki i wierszyki. Dodatkowo dzieci z Oddziału Przedszkolnego popisali się tańcem scenicznym ,,Pingwinek” oraz improwizacją artystyczną bałwanka pod kierunkiem  pani Beaty Mirosław.

Podczas uroczystości miał także miejsce skecz, związany z historią życia babci i dziadka, począwszy od narodzin, poprzez miłości szkolne aż do złożenia przysięgi małżeńskiej. Nie zabrakło również tańców disco przygotowanych przez uczniów, pod nadzorem pani Beaty Igras. Kulminacyjnym punktem Akademii było wspólne biesiadowanie połączone z zaśpiewaniem tradycyjnego STO LAT, które dla wszystkich dziadków popłynęło prosto z dziecięcych serc.

Tekst: Magdalena Nowak-organizator

Foto: Sylwia Ścibior