W dniu 17 stycznia 2014r. do naszej szkoły już po raz kolejny w bieżącym roku szkolnym, zawitała zaprzyjaźniona P. Wiesia- pielęgniarka z pobliskiego ZOZ-u, zaproszona przez P. Beatę Igras i P. Magdalenę Nowak.
Celem spotkania gościa z uczniami w SP w Krzu, było zapoznanie dzieci z tematyką zdrowego odżywiania. Dzięki ciekawym informacjom, przekazanym przez P. Wiesię- dowiedzieliśmy się, które produkty spożywane przez dzieci są zdrowe, a które uchodzą za tzw.,, fast food”. Pielęgniarka dała nam jasno do zrozumienia, że codzienne jedzenie przynoszone przez uczniów w plecakach do szkoły, tj. pączki, drożdżówki, słodkie rogaliki, chipsy, batony oraz napoje gazowane- powinny być zastąpione tylko zdrową żywnością. Do produktów tych należą: domowe kanapki, jogurty czy owoce.

Jednocześnie ważnym etapem pogadanki było uzyskanie informacji dotyczącej zagadnienia związanego z systematycznością spożywania posiłków w ciągu dnia, a mianowicie: śniadania, obiadu czy kolacji.
Nieodzownym elementem spotkania było także zwrócenie uwagi na rolę ruchu w codziennym życiu.
Na zakończenie P. Wiesia rozdała wszystkim dzieciom pamiątki odnoszące się do pogadanki- piramidy zdrowego żywienia.
Mamy nadzieję, że spotkanie to odbije się ,,głośnym echem” i przyczyni się do troski dzieci o własne zdrowie.