...Nauczmy się na pamięć tego kraju,

litera po literze, dzień po dniu,

co oczy po horyzont ogarniają,

co zdarzyć się nam może tylko tu,

w złocistym lipcu czy zielonym maju,

od wschodu słońca aż po nocy cień,

nauczmy się na pamięć tego kraju,

jednego w całym świecie jak własny dzień…

Z. Stawecki

Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski, uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. Renaty Popiołek i p. Beaty Igras, zaprezentowali żywą lekcję historii, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Słowem, pieśnią i tańcem uczniowie przybliżyli wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Dzięki tej akademii, data 3 maja 1791 roku pozostanie dla nas datą wiele znaczącą. Świat idzie z postępem: komputer, Internet, nowoczesne technologie, ale historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu! A konstytucja majowa do takich narodowych skarbów należy!

opr. Renata Popiołek