,,Jedynie serce matki uczuciem zawsze tchnie.

Jedynie serce Matki o wszystkim dobrze wie

Dać trochę ciepła umie i każdy ból zrozumie

A gdy przestaje dla nas bić, tak ciężko, ciężko żyć …”

Fogg ,,Serce Matki” (tekst piosenki)

W Polsce święto to przypada na 26 maja. W tym dniu wszystkie mamy są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przygotowywanymi z reguły własnoręcznie przez dzieci. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.

W dniu 28.05.2018r. nauczycielki klas 0-III, panie: Magdalena Nowak, Beata Igras oraz Renata Popiołek zorganizowały integracyjny Dzień Matki. Tego dnia naszą szkołę na zaproszenie uczniów, odwiedziły ich kochane mamy, które przybyły aby obejrzeć swoje ukochane pociechy podczas specjalnie na tę uroczystość przygotowanego tematycznego występu.

Po uroczystym powitaniu wszystkich zebranych gości, rozpoczęły się niezwykłe występy. Uczniowie z wielkim skupieniem deklamowali wierszyki o mamie, śpiewali piosenki, a nawet wykonywali sceniczne tańce. Całości imprezy towarzyszyła niezwykle ciepła i magiczna atmosfera, która przeplatała się ze łzami szczęścia mam. Radości oraz gorącym oklaskom i buziakom nie było końca. Kulminacyjnym punktem spotkania ostało się wręczenie laurek, kwiatów oraz skromnych prezencików gościom, a pyszne ciasto i ciepła herbatka dodały niesamowitego blasku.

WSZYSTKIM MAMUSIOM ŻYCZYMY STO LAT W DNIU ICH ŚWIĘTA!!!

opr. M. Nowak, R. Popiołek, B. Igras