Wiosna w przedszkolu w grupie 3,4,5 i 6-latków zawitała na dobre, bowiem zaczął się sezon na sianie i sadzenie. To doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie, tworząc sytuacje, które powodują zdziwienie, zaciekawienie, poznanie nowego środowiska przyrodniczego.

Dnia 23 maja 2018 roku przedszkolaki wraz z Panią Beatą Mirosław brali udział w akcji zakładania swojego pierwszego ogródka przedszkolnego. Pogoda dopisała! Słońce, ciepło oraz pozytywne nastawienie i uśmiechy na buziach z całą pewnością pomogły w realizacji planu. Dzieciom sprawiło to wiele radości, a pierwsze nabyte doświadczenia ogrodnicze z całą pewnością zaprocentują większą wiedzą na temat ekologii i przyrody.

Działanie to służyło wprowadzeniu dzieci w obszar edukacji przyrodniczej oraz obserwacji rozwoju roślin. Nabywanie wiedzy poprzez praktyczne działanie jest jednym z najlepszych sposobów uczenia się, toteż dajemy dzieciom możliwość samodzielnego wykonania określonej pracy, a potem wyciągania wniosków na podstawie systematycznych obserwacji.

Ogródek dla przedszkolaków został założony!

Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Tekst i foto: Beata Mirosław