„... Bo rodzina to miejsce, gdzie życie się zaczyna, a miłość nigdy nie kończy...”

8 czerwca 2018 r. w słoneczne piątkowe  popołudnie w naszej szkole odbył się Szkolny Piknik Rodzinny. W organizację imprezy plenerowej zaangażowana była cała społeczność szkolna. Pomysłodawcą pikniku po raz kolejny była Rada Pedagogiczna. Organizując imprezę chcieliśmy uświadomić dzieciom, jak również ich rodzicom czym jest rodzina, jaka jest jej waga i moc, bo przecież rodzina to podstawa społeczeństwa. To w rodzinie człowiek uczy się elementarnych zasad, to tam  kształtuje się osobowość młodego człowieka i to, w jakiej rodzinie się urodzi, jakie będą w niej priorytety, style wychowania, postawy rodzicielskie będzie stanowiło jego przyszłość. To właśnie rodzina oddziałuje na jednostkę najdłużej i pozostawia w niej najgłębsze ślady. W rodzinie tworzą się pierwsze więzi emocjonalne, rodzą się uczucia. Dziecko uczestnicząc w jej życiu poznaje wzory zachowań, normy oraz zasady postępowania społecznego. Będąc jedną z części rodziny przyswaja sobie wiedzę o otaczającym go świecie. Rodzice są pierwszymi ludźmi, których dziecko poznaje. Oni są odbiorcami pierwszych wysyłanych przez niego sygnałów.

Dlatego tak ważny jest jej wpływ na młodego „pochłaniającego” świat człowieka. To od niej zależy późniejsze jego postępowanie, rozumienie otaczającej go rzeczywistości.

Piknik rozpoczął  się o godzinie 15.00 wystąpieniem dyrektor szkoły p. Jolanty Kucaby, która powitała wszystkich gorąco i podziękowała rodzicom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowania.

W tym wyjątkowym dniu gościliśmy w naszej szkole uczniów ze Szkoły Podstawowej we Wronowie, Szkoły Podstawowej w Wierzchowiskach oraz Szkoły Podstawowej w Babinie, którzy kilka tygodni wcześniej wzięli udział w konkursie literackim organizowanym przez naszą szkołę pod kierownictwem pani Moniki Zielińskiej pt. Wyobraź sobie świat, w którym nie ma zasad. Do konkursu przystąpiło szesnastu uczniów, poziom przesłanych prac był naprawdę bardzo wysoki. Podczas pikniku pani dyrektor pogratulowała wszystkim uczestnikom wspaniałej wiedzy, mądrych przemyśleń i wzorowych postaw, wręczając jednocześnie dyplomy uznania oraz nagrody książkowe.

W dalszej części zostały wręczone dyplomy oraz nagrody rzeczowe uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie Poznajemy tajemnice przyrody. Organizatorem konkursu była pani Małgorzata Rosińska-Adamiec, a laureatkami konkursu zostały: Natalia Lech, która zajęła I miejsce, Karolina Dybalska zajmując II miejsce oraz Magdalena Skraińska, która uplasowała się na III miejscu.

Przed publicznością wystąpiły również dziewczynki, które wzięły udział w konkursie plastyczno-literackim Życzenia prosto z serca zorganizowanym przez panią Małgorzatę Węglińską. Laureatki konkursu to: Natalia Wideńska-  I miejsce, Natalia Górniak I miejsce, Gabrysia Ziółek-II miejsce, Paulina Rudzka- III miejsce oraz Weronika Michalak- Wyróżnienie. Pani dyrektor wszystkim uczestnikom oraz laureatom złożyła serdeczne gratulacje, życząc im jednocześnie dalszych sukcesów edukacyjnych.

Po zakończeniu części oficjalnej na uczniów czekały liczne niespodzianki: loteria fantowa, stoisko ze słodyczami, gorące zapiekanki oraz gofry, a także palące się ognisko, przy którym można było usiąść, porozmawiać i upiec wspaniałą kiełbasę.

Nasza szkoła jest placówką prorodzinną. Zachęcamy rodziców do czynnego udziału  oraz angażowanie się w jej działania i przedsięwzięcia. My nauczyciele podejmujemy liczne inicjatywy z myślą o Państwa dzieciach. To dla nich organizujemy uroczystości, akademie, wycieczki i wiele innych form aktywności. Pragniemy wyposażyć je w umiejętności, które pozwolą im w przyszłości godnie żyć, a nabyte postawy wykorzystają by tworzyć swoje nowe, wspaniałe rodziny. https://www.silvera.lt/auskarai sidabriniai ir auksiniai auskarai Aby nasz trud i wysiłek przekuł się w ich sukces potrzebne jest zaangażowanie i współpraca rodziców. Dołóżmy zatem wszelkich starań, aby kiedyś nasze dziecko, jako dorosły człowiek, oceniając pozytywnie swoje życie, to czego w nim dokonał, to jakim był, mógł powiedzieć „ zawdzięczam to rodzicom” lub „ wyniosłem to z domu”, bo „ Niebo nie jest czymś mglistym, gdzieś wysoko w obłokach. Jest ono właśnie tu, na ziemi, w twym własnym domu”.(B. Powell)

Oprac. Monika Zielińska