Projekt zawitał do Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Krzu

W miesiącu wrześniu 2018r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego wspólnie z wychowawcą P. Magdaleną Nowak przystąpili do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. ,, Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego organizatorem jest Grupa MAC.S.A

Głównym celem projektu jest upowszechnianie idei czytelnictwa poprzez jego promowanie oraz rozwijanie, min. we współpracy z przedszkolami.

Cele szczegółowe:

• Zachęcanie rodziców do włączania się w proces czytania swoim dzieciom nie tylko na dobranoc, jak również w ciągu dnia;
  • Wprowadzanie dziecka w świat dziecięcej literatury;
  • Budzenie zainteresowania i zaciekawienia książką;
  • Przekaz wartości moralnych za pośrednictwem literatury;
  • Rozwijanie kreatywności i innowacyjności dzieci;
  • Kształtowanie postaw patriotycznych wśród najmłodszych;
  • Włączanie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego;
  • Promowanie przedszkola.

Projekt ten jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019- realizowany jest w 6 modułach:

• Mały Miś- czytające przedszkolaki (termin realizacji: IX.2018-VI.2019)
  • Mały Miś uczy samodzielności (IX.2018)
  • 100-lecie niepodległości- ,,Pokaż radość Przedszkolaku”(XI.2018)
  • Kulinarne warsztaty z Małym Misiem (XII. 2018)
  • Kuferek Kreatywności Małego Misia (II-III.2019)
  • Misiowe aktywności sportowe (IV-V.2019)

Warunkiem realizacji modułu jest cyfrowa dokumentacja poszczególnych działań edukacyjnych (zgodna z obowiązującym RODO) i po ich pełnej akceptacji przez organizatora-każdy uczeń otrzymuje dyplomy udziału w modułach, zaś wszystkie szkoły biorące udział w projekcie CERTYFIKAT MAŁEGO MISIA.

Trzymajcie za nas kciuki!

opr. Magdalena Nowak