4 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzu odbyła się uroczystość nagrodzenia laureatów Gminnego Konkursu o Polsce pt.: ,,Moja Ojczyzna”.

Celem konkursu było rozwijanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, uświetnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, kształtowanie zainteresowań historią Ojczyzny oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów.

Uczestnikami konkursu mogli być uczniowie z klas IV –VIII szkół podstawowych z terenu gminy Bełżyce. Ich zadaniem było rozwiązanie krzyżówki pt.; ,,Co wiem o Polsce?”, uzupełnienie tabeli podsumowującej wiedzę o kraju i napisanie listu do Ojczyzny.

Uczniowie wykazali się nie tylko zdolnościami literackimi, ale również udowodnili, że posiadają w tak młodym wieku niezwykle piękną świadomość patriotyczną.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, dlatego komisja postanowiła nagrodzić wiele prac.

I miejsce zdobyli:

Małgorzata Gładysz - Szkoła Podstawowa w Krzu

Natalia Żywicka - Szkoła Podstawowa w Chmielniku

Kacper Żydek - Szkoła Podstawowa w Krzu

Laureatom i  uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy bardzo dziękują Panu Burmistrzowi Ireneuszowi Łucce za objęcie patronatem  Gminnego Konkursu o Polsce pt.: ,,Moja Ojczyzna” oraz ufundowanie i wręczenie nagród  uczestnikom konkursu.

Wszystkim uczniom życzymy rozwijania swoich pasji i uzdolnień oraz wielu sukcesów.

Ewa Pruszkowska