26 lutego 2019r. uczennice kl. VII i kl. VIII przystapiły do I etapu konkursu o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!” organizowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny, Polską Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz Fundację Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie. W konkursie wzięło udział 6 uczennic, które na co dzień interesują się zdobywaniem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.

I etap-szkolny został przeprowadzony on-line za pośrednictwem Internetowego Systemu Konkursowego i polegał na samodzielnym rozwiązaniu przez uczennice zadań konkursowych w postaci testu zawierającego pytania zamknięte. Czas trwania testu konkursowego wynosił 40 minut. Wyniki I etapu konkursu zostaną przesłane do 29 marca 2019 r. i będą decydować o zakwalifikowaniu się uczestniczek do II etapu - powiatowego. Trzymamy kciuki i czekamy na pomyślne informacje.

Cel konkursu:

1) zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży, w szczególności poprzez pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka;

2) pogłębienie wiedzy o wartości odżywczej żywności i doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych;

3) wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy i doskonaleniu umiejętności praktycznego zastosowania zdobytych informacji;

4) rozwijanie zainteresowań młodzieży tematyką zdrowego stylu życia oraz kształtowanie u niej prozdrowotnych postaw i zachowań;

5) propagowanie zdrowego stylu życia w szkole, w domu i środowisku pozaszkolnym;

6) umożliwienie uczniom zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności dotyczących żywności, żywienia i zdrowego stylu życia.

Koordynator: M. Rosińska-Adamiec