Już po raz wtóry uczniów klas 0-III odwiedziła zaprzyjaźniona Pani Beatka wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem Barkadim. Przypomnijmy, że piesek rasy Golden nie jest klasycznym psem podwórkowym, ale wykwalifikowanym psem-terapeutą, który na co dzień doskonali swe umiejętności w szkółce trenerskiej. Tym razem pani Beatka odwołując się do przeżyć najmłodszych milusińskich- dookreśliła, co najbardziej lubią a czego nie lubią psy- w odniesieniu do Bakardiego. Nasz szczególny gość na co dzień uwielbia zabawy w błocie, turlanie się czy leżenie na plecach. Nie sprawia mu bólu czesanie iście biszkoptowej sierści. Uwielbia gryźć pluszaki czy lizać po twarzy swoich rozmówców. W nocy strzeże domu swoich właścicieli, jest niezwykle czujny i jak większość psów tej rasy nie znosi hałasu, szczególnie w czasie Sylwestra.

Choć długo oczekiwana próba obrysowania konturu psa nie powiodła się, mamy nadzieję, że kolejnym razem przyniesie oczekiwany skutek, a dzieci będą miały okazję zabrać obrys do klas i udekorować nim na pamiątkę odwiedzin swoje sale lekcyjne. Kulminacyjnym punktem dnia było karminie go suchą karmą, na co wszyscy ochoczo się zdecydowali (niektórym poszło naprawdę nieźleJ).

Z niecierpliwością oczekujemy już kolejnej wizyty, która z pewnością nastąpi już w kwietniu.

opr. Magdalena Nowak