Piękne pisanie to prawdziwa sztuka! Szkolny Konkurs Pięknego Pisania

18 marca 2019 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Konkursu Pięknego Pisania dla uczniów klas I-III. Celem konkursu było przede wszystkim motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma, ale także doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania, zachęcenie do przestrzegania zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej oraz propagowanie twórczości naszej patronki Marii Konopnickiej. Uczniowie mieli za zadanie najładniej jak potrafią przepisać tekst drukowany, a były nim wiersze Marii Konopnickiej. Wszyscy uczestnicy konkursu przekonali się, że piękne pisanie jest trudne. Dziś coraz częściej używamy komputerowej klawiatury do tworzenia tekstów. Warto jednak pielęgnować stare zwyczaje, warto własnoręcznie pisać, pochylać się nad kartką i czasem nie pozwolić „wejść nowoczesności w nasze życie”. Jury konkursu postanowiło przyznać następujące miejsca:

I miejsce: Miłosz Ścibior – klasa I
II miejsce: Michalina Czępińska – klasa I
III miejsce: Natalia Tależyńska – klasa II

GRATULUJEMY zwycięzcom i dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wzięli udział w konkursie.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Renata Popiołek i Beata Igras
Oprac. Renata Popiołek