Dnia 25 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią Panią Beatą Mirosław gościli w Zespole Szkół imienia Mikołaja Kopernika w Bełżycach na Dniach Otwartych Szkoły.

Celem imprezy było zapoznanie uczniów klasy VIII z kierunkami kształcenia oraz przedstawienie specyfiki pracowni specjalistycznych szkoły.
Grupy przybyłych uczniów zostały oprowadzone po salach, gdzie odbywały się krótkie zajęcia z różnych dziedzin nauki, poczynając od humanistycznych poprzez eksperymenty chemiczne, kończąc na gastronomicznych.
Z zaangażowania grup można było wywnioskować, że przedstawiona oferta zajęć bardzo zaciekawiła uczniów.
Każdy uczestnik Dni Otwartych Szkoły otrzymał materiały promujące szkołę.
Dni Otwarte Szkoły były okazją do pokazania klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji na indywidualność drugiego człowieka. Pozostawiły w nas miłe wspomnienia i zachęciły do tego, by we wrześniu ponownie się spotkać już jako uczniowie Zespołu Szkół.

Opracowała: Beata Mirosław