W dniu 17.05.2019r. uczniowie klas 0-III SP już po raz ostatni mieli okazję spotkać się ze swoim biszkoptowym pupilkiem- Bakardim i jego opiekunką- Panią Beatką. Choć od ostatniej wizyty w Oddziale przedszkolnym minęło sporo czasu- piesek bez problemu rozpoznał buzie dzieci i powitał je merdającym ogonkiem. Pani psycholog wspólnie  z uczestnikami odtworzyła uprzednio przekazywane informacje o psie, jego rasie i upodobaniach. Wspomniała też, że w wolnym czasie lubi zabawy z przydomowym kotkiem czy odwiedziny u sąsiadów. Z natury jest bardzo miły i uprzejmy. Uprzedziła jednak, że nie wszystkie czworonogi słyną z takiego taktu- stąd pokazała, jak powinna wyglądać postawa obronna w sytuacji ataku innych zwierząt. Uczniowie niejednokrotnie w czasie spotkania mogli przytulać Bakusia, głaskać go, bawić się z nim, a nawet poić wodą. Najciekawszym punktem dnia było poszukiwanie przez psa smacznego jedzonka ukrytego w sali, o co zadbała Pani KasiaJ.Na zakończenie podarowaliśmy naszemu gościowi w ramach podziękowania za wizyty- sucha karmę dla Bakardiego.

Składam serdeczne podziękowania Pani Beatce Lalak za cudowne spotkania, które przyniosły spodziewany efekt edukacyjny. To dzięki nim, dzieci miały zapewniony kontakt z żywym zwierzątkiem, podniosła się ich wrażliwość na potrzeby czworonogów oraz został wyeliminowany lęk, który często przejawia się w codziennych sytuacjach.

Tekst: Magdalena Nowak

Foto: Magdalena Nowak, Katarzyna Markowska-Pastuszka