Dnia 27 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 7 Rajdzie im. mjr. cc. „Zapory”.

Uczniowie oraz nauczyciele : p. Grażyna Muca, p. Monika Zielińska i p. Dominik Wójtowicz wspólnie wędrowali szlakiem „Zaporczyków” z Bełżyc do Chodla.

Trasa prowadziła pięknymi leśnymi ścieżkami, którymi w przeszłości chodzili Żołnierze Niezłomni. Podziwialiśmy urokliwy krajobraz oraz poznaliśmy miejsca, w których życie stracili Żołnierze Wyklęci. Byliśmy również w Starej Leśnej Aptece, gdzie widzieliśmy wiele eksponatów związanych z historią farmacji i okolicznych miejsc.

Pogoda nam dopisała. Do domów wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń, a przede wszystkim bogatsi o bezcenną wiedzę historyczną.

Oprac. G. Muca, M. Zielińska, D. Wójtowicz.