W środę 23 września w ramach  godzin z wychowawcą do klasy VII i VIII  zawitał ciekawy gość, który mówił nam na temat bezpieczeństwa  w szkole i poza nią oraz wyjawił uczniom tajniki związane
z zagrożeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

Pan Grzegorz, bo tak na imię ma nasz niezwykły gość, zwrócił szczególną uwagę na właściwe zachowanie się  w szkole. Apelował do uczniów, aby ci podczas przerw między lekcjami uważali na siebie i innych, a o każdej niebezpiecznej sytuacji od razu mówili swojemu nauczycielowi.

Uczniowie  byli bardzo aktywni podczas zajęć. Na każde zadane pytanie odpowiadali bardzo chętnie    i podejmowali ćwiczenia praktyczne. Wszystkie wątpliwości uczniów oraz zapytania Pan Grzegorz wyjaśniał oraz popierał  licznymi przykładami obrazującymi , co należy robić, aby być jak najbardziej bezpiecznym ( jak zachować się w czasie ogłoszenia alarmu, ewakuacji, znalezienia niebezpiecznego przedmiotu, a także jak postępować w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej tj. katastrofy budowlanej, katastrofy drogowej, ataku „aktywnego strzelca”, sytuacji zakładniczej,  szturmu służb oraz kiedy sprawca wykorzysta nas jako „żywą tarczę”).

Podczas spotkania przećwiczono znajomość numerów alarmowych i zasady postępowania w sytuacji, kiedy z takiego numeru trzeba będzie korzystać, a także techniki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sposoby ewakuacji osób poszkodowanych, rannych i osłabionych.

Wszyscy z zapartym tchem słuchali naszego gościa i byli bardzo zadowoleni z tej niezwykłej wizyty, o której nie da się zapomnieć. Na zakończenie zajęć prowadzący podziękował nam za aktywne słuchanie i miłą atmosferę oraz życzył nam abyśmy nigdy nie musieli korzystać z jego dzisiejszych rad. Wychowawczynie: kl. VII Pani Małgorzata Węglińska i VIII Pani Monika Zielińska, ku wielkiej uciesze wychowanków, oznajmiły, że tak miło spędzone godziny wychowawcze będą pojawiały się co jakiś czas.