Setki milionów ludzi na całym świecie 22 kwietnia świętuje Dzień Ziemi. Od ponad pięćdziesięciu lat w tym dniu przypomina się, jak niezwykle kruchy jest ekosystem planety, na której żyjemy. Uświadamia i nagłaśnia problemy związane ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody i mobilizuje do ekologicznych działań., np. segregacji śmieci, oszczędzania energii i wody. Co warto zrobić tego dnia? Posadźmy rośliny! Znajdźmy miejsce do zazielenienia albo ukwiecenia i zróbmy to, a później pamiętajmy o pielęgnowaniu naszej sadzonki. Uczniowie naszej szkoły z okazji Dnia Ziemi przygotowali plakaty zachęcające do wytwarzania energii poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł tj. energii geotermalnej, wiatru, wody, słońca, biomasy.
Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego przygotowanego przez kanał EduKredka, który wyjaśnia znaczenie obchodów Światowego Dnia Ziemi oraz wskazuje sposoby troski o najbliższe środowisko naturalne i kształtuje postawy proekologiczne.

opracowanie: Małgorzata Rosińska-Adamiec