Dziesiąty października to dzień, w którym obchodzimy Święto Drzewa. Poświęcony jest on ochronie drzew.  W oddziale przedszkolnym to święto nie obeszło się bez echa. Dnia 8 października 2021 roku w piątek zajęcia w ciągu całego dnia były poświęcone darom jesieni i drzewom. Tego dnia dzieci wykazały się wiedzą na temat różnych rodzajów drzew, rozpoznawały je po liściach, owocach, układały puzzle oraz wykonały piękne prace plastyczne. Dzieci mogły dowiedzieć się dlaczego drzewa są tak ważne w przyrodzie, jak należy je chronić i co można zrobić, żeby drzew było jak najwięcej.  Zwieńczeniem tematyki drzew i darów jesieni był spacer po najbliższej okolicy w celu rozpoznawania gatunków drzew i ich owoców.

Miejmy nadzieję, że edukacja ekologiczna od najmłodszych lat pozwoli wykształcić dobre nawyki w zakresie ochrony przyrody. Święto „Dnia Drzewa” przyczynia się  do szacunku dla środowiska naturalnego w dorosłym życiu.

Wychowawczyni oddziału przedszkolnego:

Beata Mirosław