15 września j jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie klas I-III z naszej szkoły  również włączyli się w działania związane z tym wyjątkowym świętem. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Kropka stała się bohaterem gier matematycznych, zabaw, opowiadań , prac plastycznych. Uczniowie wspólnie stworzyli  klasowe drzewo talentów i pozowali do zdjęć z „kropkowych” strojach. Obejrzeli animowany filmik o małej Vashti, od której tak naprawdę zaczęła się historia kropki. Dzieci świetnie się bawiły, ale przede wszystkim dokonały ważnego odkrycia: każdy ma jakiś talent, wystarczy go tylko w sobie odnaleźć.

Życzymy naszym uczniom , by uwierzyli, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Każdy bowiem potrafi tworzyć. Czasem wystarczy zacząć od kropki…