W oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Krzu okazji do świętowania nie brakuje. Oprócz tradycyjnych świąt, narodowych czy rodzinnych przedszkolaki celebrują także dni nietypowe.

22 listopada 2021 roku był kolejną okazją do zabawy i radości. W tym dniu dzieci pod kierunkiem wychowawczyni Pani Beaty Mirosław włączyły się w obchody Dnia Kredki. Jak się domyślacie nudy nie było. Przedszkolaki bawiły się, tańczyły, śpiewały, a także brały udział w konkursach. Tego dnia kredka znajdowała się w centrum naszych oddziaływań. Dzieci dopasowywały obrazki do odpowiednich kolorów kredek, przeliczały kredki, kolorowały. Zamienialiśmy się również w poszukiwaczy kolorów ukrytych w naszej sali lekcyjnej. Wspólnie obejrzeliśmy „Bajkę o żółtej kredce”. Przez cały dzień towarzyszyła nam piosenka „Kolorowe kredki”.