Już pod koniec listopada ogłoszony został szkolny konkurs plastyczny dotyczący postaci Świętego Mikołaja – najbardziej wyczekiwanego gościa podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W konkursie mogli uczestniczyć 3,4,5 i 6-latkowie. Zadaniem dzieci było namalowanie postaci z wizerunkiem Świętego Mikołaja dowolną techniką plastyczną. Konkurs pokazał wśród najmłodszych przedszkolaków pozytywne spojrzenie na postać Świętego Mikołaja z białą brodą ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend i baśni w okresie Świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty.

Wpłynęło 14 prac plastycznych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 22 grudnia 2021 roku. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne niespodzianki.

Dziękuję wszystkim dzieciom, które podjęły wyzwanie i spróbowały swoich sił w konkursie.

Gratuluję wykonania pięknych prac.

Organizator konkursu: Beata Mirosław