Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Wszyscy jesteśmy świadomi jak ważne jest nasze bezpieczeństwo. 11 lutego 2022 roku w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112, obowiązującego na terenie całej Unii Europejskiej. W tym dniu zorganizowane zostały zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa, które poprowadziła wychowawczyni. Nie zabrakło rozmów na temat właściwego sposobu powiadamiania służb ratunkowych o zagrożeniach, ze zwróceniem uwagi na istotne szczegóły, które należy podać tj: przedstawić się, podać rodzaj zagrożenia, określić miejsce

i nie rozłączać się do czasu wyraźnego polecenia dyspozytora. Ważną informacją było również to, że na numery alarmowe nie wolno dzwonić „tak sobie”.

 

PAMIĘTAJ !!!

Nigdy nie używaj numeru alarmowego dla zabawy.

Osoba dzwoniąca na numer alarmowy 112 bez potrzeby i uzasadnienia blokuje linię telefoniczną komuś, kto właśnie w tej chwili może potrzebować natychmiastowej pomocy, a nie może połączyć się z operatorem w Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Zastanów się – Ty też możesz kiedyś potrzebować pomocy!

Poprzez scenki darmowe dzieci utrwalały prawidłowe zachowania, nauczyły się piosenki pod tytułem „112 Numer Alarmowy” oraz wykonywały prace plastyczne.

Link do filmu z piosenką w wykonaniu dzieci: https://youtu.be/houSpfwFPLA

Beata Mirosław

wychowawczyni oddziału przedszkolnego