Matematyka – królowa nauki ma swoje święto, które przypada 12 marca. Kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata.

W przeddzień Dnia Matematyki w oddziale przedszkolnym dzieci brały udział w zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Przedszkolaki doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały kolory i figury geometryczne oraz tworzyły z nich wzory, układały ciągi rytmiczne. Były również zabawy z kodowaniem i logicznym myśleniem.

Dzieci wzięły również udział w zabawach przygotowanych przez wychowawczynię: „Ile razy?”, „W naszej sali”, „Błyskotliwa wrona” oraz zabawie ruchowo-naśladowczej przy piosence „Jeden, dwa, trzy”.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak w ciekawy sposób można bawić się matematyką, a przy tym uczyć się, zdobywać nowe umiejętności, rozwijać matematyczną wyobraźnię :)))

Beata Mirosław
wychowawczyni oddziału przedszkolnego