Uczniowie klas I – III w ramach projektu „Lekturki spod chmurki” wzięli udział w pokazach chemicznych zorganizowanych przez p. Agnieszkę Fedorowicz i uczennice z klasy VII.

Pani Agnieszka zaprosiła dzieci na „Magię Chemii” pokazując już na początku, jak na czystej kartce nagle za sprawą posmarowania kartki roztworem pojawia się napis. Dzieci obserwowały jak różne substancje zmieniają swoją barwę, w jaki sposób można uzyskać niebieską galaretkę lub jak za pomocą butelki można nadmuchać balon. Interesującym doświadczeniem było wciąganie jajka do butelki, w której palił się papier, a także zapalanie substancji bez użycia zapałek. Największy jednak podziw wzbudziło doświadczenie „Pasta dla słonia” – pojawiła się niebieska substancja, w której po zanurzeniu rozżarzonego patyczka rozbłyskała jasnym światłem.

Dzieci z zachwytem obserwowały wykonywane doświadczenia. Po raz kolejny przekonały się jak ciekawy jest świat i z niecierpliwością czekają na lekcje chemii.