Mydło pachnące, jak kwiatki na łące.”

Dnia 12 maja 2022 roku odbyły się warsztaty robienia ekologicznych mydełek glicerynowych dla przedszkolaków. Warsztaty poprowadziła Pani Dorotka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jaka jest historia powstawania mydła, z czego tworzy się mydlane kształty, w jaki sposób w mydlanych kostkach gromadzi się moc zapachów i niezwykłych barw. Dzieci z pomocą Pani Dorotki tworzyły eko mydełka glicerynowe wg własnego pomysłu. Były to zajęcia, na których eksperymentowaliśmy z formą, kolorem, kształtem, fakturą i zapachem. Warsztaty to dobra zabawa dla dzieci, możliwość rozwoju kreatywnego myślenia.
To również świetna okazja, by zrobić okazałe prezenty na różne okazje. To super prezent dla najbliższych.

Warsztaty sprawiły dzieciom mnóstwo radości, a zapach używanych olejków, długo unosił się w sali przedszkolnej.

Dziękujemy za niepowtarzalne wrażenia!

Beata Mirosław
wychowawczyni oddziału przedszkolnego