Rok 2022 decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został ogłoszony Rokiem Marii Konopnickiej. To właśnie z tej okazji 27 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Przedszkolak w świecie poezji Marii Konopnickiej”.

W konkursie wzięło udział 11 dzieci z trzech kategorii wiekowych: 4,5 i 6-letnie. Konkurs miał formę prezentacji dowolnie wybranego przez dzieci wiersza Patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami i Paniami wychowawczyniami trenowały recytację w domu i w szkole.

Komisja w składzie: Pani Marzena Szostak – przewodnicząca jury, Pani Ewa Jakubowska i Pani Beata Mirosław po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu i po długich obradach wyłoniła laureatów konkursu:

Grupa 4-latków:

I miejsce – Daria Tylus

Grupa 5-latków:

I miejsce – Milenka Borowska

II miejsce – Oliwka Dąbrowska

III miejsce – Zuzia Czępińska

Grupa 6-latków:

I miejsce – Natalka Besztak

II miejsce – Wiktor Wideński

III miejsce – Franio Czępiński

Dziękuję wszystkim dzieciom za udział w konkursie. Gratuluję Wam odwagi i wspaniałych występów.

Beata Mirosław,
organizator konkursu