5 maja to Światowy Dzień Higieny Rąk. Pandemia nauczyła nas, że higiena rąk to podstawa w profilaktyce zakażeń wirusami, bakteriami i grzybami. Ręce nieustannie stykają się z różnymi powierzchniami, są naszymi narzędziami pracy i zabawy. W tym dniu uczniowie naszej szkoły z klas 1-3 miały okazję uświadomić sobie, gdzie i co każdego dnia robią ich dłonie.

W tym celu uczestniczyli w pogadance z prezentacją multimedialną. Omówiono sytuacje życiowe, w których trzeba myć ręce. Dzieci obejrzały film edukacyjny o patogenach żyjących na rękach i o sposobach ustrzeżenia się przed zakażeniami groźnymi chorobami. Obserwowały pokaz skutecznego mycia rąk,a następnie ćwiczyły prawidłowe mycie rąk według zalecanej instrukcji w łazience szkolnej. Na podsumowanie zajęć w grupach wykonali plakaty.

Pamiętajmy o tym, że mycie rąk powinno być nawykiem, wyrazem dbania o zdrowie własne i innych. Jest najlepszą ochrona przed różnymi chorobami