Piątek 20 maja 2022 r. był pysznym, owocowym dniem w klasie II. Dzieci na zajęciach z edukacji przyrodniczej dowiedziały się, jak bardzo ważne są owoce w naszej diecie i dlaczego powinniśmy je jeść codziennie. Jemy owoce nie tylko, dlatego, że są smaczne, pachnące i kolorowe, ale ponieważ zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlaczego też warto je jeść zamiast słodyczy. Dzieci z wielką ochotą postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową .

Wykonanie sałatki było dla nich wielką frajdą i zabawą, dzieci przygotowały się do tego solidnie. Każde przyniosło z domu potrzebne narzędzia i różne owoce. Po wcześniejszym ich umyciu uczniowie zabrali się do pracy. Dobrze to widać na załączonych zdjęciach, a samodzielnie zrobiona sałatka wszystkim smakowała wyśmienicie i sprawiła wiele radości.