Dnia 15 czerwca uczniowie klas I – III wyjechały na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Bełżycach. Pani bibliotekarka – p. Agnieszka Zasada – oprowadziła wszystkich  po bibliotece. Zapoznała z pracą bibliotekarza oraz opowiedziała o zbiorach znajdujących się w bibliotece. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób mogą zapisać się do biblioteki i wypożyczać książki. Szczególnie zostały zachęcone do wypożyczenia książek na wakacje. W dalszej części wycieczki, uczniowie wzięły udział w warsztatach pszczelarskich, prowadzonych przez p. Dorotę Chudzik.

Mogły poznać, dotknąć prawdziwego plastra wosku i dowiedzieć się jak pszczoły zbierają z kwiatów nektar. Każda pszczoła – zbieraczka wyposażona jest w zbiorniczek, w którym przenosi zebrany nektar do ula. Pani Dorota pokazała dzieciom specjalny kapelusz, który dzięki specjalnej siatce chroni pszczelarzy przed ukąszeniem. Atrakcją dla dzieci było przymierzenie kapelusza. Wszystkim było do twarzy w takim przebraniu. Dzieci mogły również spróbować pyłek kwiatowy, który ma duże właściwości zdrowotne. Na koniec wykonały pszczółki z papieru, które ozdobiły Miejską Bibliotekę.