Wielkanoc jest to święto upamiętniające śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Jest najstarsze i najważniejsze ze wszystkich świąt chrześcijańskich. Wielkanoc wieńczy okres Wielkiego Postu i poprzedzający ją Wielki Tydzień. Jest czasem radości (symbolizuje ją biały kolor szat liturgicznych). Z Wielkanocą wiążą się liczne religijne i ludowe obrzędy: święcenie pokarmów, pisanki, śmigus-dyngus.
11 kwietnia, wtorek w naszej szkole przebiegł w bardzo świątecznym nastroju. Odbyło się Misterium Wielkanocne przygotowane przez panie: M. Węglińską i G. Mucę, które odzwierciedliło historię zmartwychwstania Jezusa. Uczniowie - aktorzy z klas IV-VI w bardzo realistyczny sposób przedstawili Mękę i Śmierć Pana. Inscenizacji towarzyszyła poruszająca oprawa muzyczna i piękna scenografia przygotowana przez p. Beatę Igras.
Po części artystycznej wszyscy zasiedli do suto zastawionych stołów. Oprócz wielkanocnych potraw i ciast nie mogło zabraknąć jaj, będących symbolem odradzającego się życia a także świątecznych życzeń. Bardzo dziękujemy rodzicom, nauczycielom oraz uczniom za zaangażowanie w przygotowanie tego wyjątkowego dnia.

opr: Grażyna Muca