Dnia 1 czerwca 2017r. wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Warszawy. W wyprawie tej udział brali  prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły, rodzice  oraz opiekunowie p. Beata Igras, p. Monika Zielińska i p. Beata Mirosław. Towarzyszył nam również przewodnik. Wyjechaliśmy z Krza o godzinie 6:00. Jechaliśmy zgodnie z wytyczoną trasą na miejsce dotarliśmy około godziny 9.30.Już podczas podróży mogliśmy podziwiać piękne widoki zza szyby autokaru. Kiedy już dojechaliśmy na miejsce, poszliśmy zwiedzać naszą piękną stolice. Rozpoczęliśmy  zwiedzanie od  Łazienek Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Pośród pięknej zieleni widzieliśmy pomnik Fryderyka Chopina .Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku, do zdjęć "pozowały" nam przepiękne pawie i liczne wiewiórki. Spędziliśmy tam niestety mało czasu, ponieważ program był bardzo napięty. Następnie  pojechaliśmy zwiedzać drugi, niezwykle ważny dla uczestników wycieczki obiekt  - Stadion Narodowy.

Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie! Kolejną atrakcja była podróż metrem  i wizyta na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Następnie przeszliśmy na Stare Miasto, stoi tam pomnik Syrenki. Zobaczyliśmy Barbakan i pomnik Małego Powstańca. Spacerując widzieliśmy również Pałac Prezydencki. Kolejnym punktem wycieczki  było zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Przemierzając alejki ogrodu, oglądaliśmy z bliska zwierzęta, poznawaliśmy ich wygląd i tryb życia. Zoo jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Był  czas na smaczne lody i zabawy na placu zabaw oraz przejazd kolorową kolejką. Po takim dniu pełnym wrażeń, przyszedł czas na posiłek. Wszyscy z radością przyjęli wiadomość o wizycie w Mc Donald’s. To był ostatni punkt programu naszej wycieczki. Podróż powrotna minęła szybko i bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów. Wycieczka do Warszawy to naprawdę niesamowite przeżycie. Poznaliśmy wiele nowych miejsc i zabytków, o których wcześniej słyszeliśmy jedynie w mediach i w szkole. Uważamy, że była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących, ciekawych miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto. Polecamy wszystkim odwiedzenie Warszawy.

opr: Beata Igras