W maju 2017 r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu propagującego zdrowy styl życia pn. „Czas na Zdrowie”. W ramach realizacji projektu 9 czerwca 2017 r. został zorganizowany rodzinny Festyn Zdrowia. Impreza rozpoczęła się przed budynkiem szkoły. Przybyłych gości, rodziców, uczniów, nauczycieli powitała Pani Dyrektor Jolanta Kucaba. Pierwszym punktem naszego spotkania były występy uczniów. Śpiewem rozpoczęła grupa przedszkolaków, a następnie uczniowie kl. IV – VI recytowali wiersze dedykowane rodzicom. Rozstrzygnięty został szkolny konkurs pt. „Wiersz dla mamy” i wręczone zostały nagrody dla autorek najbardziej poetyckich wierszy:  Gabrieli Ziółek z kl. IV, Magdaleny Skraińskiej z kl. V i Jagody Ziółek z kl. I. W dalszej części spotkania swoje zdolności taneczne zaprezentowali uczniowie kl. I – VI. Następnie zaprosiliśmy wszystkich chętnych do udziału w pokazowej lekcji Zumby, którą przeprowadziła instruktorka fitness Pani Jagoda Poleszak, na co dzień prowadząca zajęcia w siłowni HARYZMA w Bełżycach. Następnym punktem spotkania był Bieg po Zdrowie przygotowany w dwóch kategoriach: kl. I – III o dystansie 600 m i kl. IV – VI o dystansie 1200 m. Do biegu przystąpili również chętni rodzice i nauczyciele. Do mety jako pierwsi dobiegli:

I miejsce Leon Nalewajko z kl. III

II miejsce Hubert Żelechowski kl. II

III miejsce Julia Żelechowska kl. II

W kategorii klas starszych zwyciężyli:

I miejsce Kacper Dudek kl. V

II miejsce Patryk Kołodziejczyk kl. VI

III miejsce Paulina Rudzka kl. IV

Wszyscy uczestnicy szczęśliwie dobiegli do mety, a zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Kolejnym etapem Festynu Zdrowia było przygotowanie zdrowego poczęstunku. Każda z klas wcześniej zaplanowała posiłek i z przygotowanych produktów wspólnie wykonała dowolną zdrową przekąskę. Dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały kolorowe kanapki, a uczniowie kl. I i kl. II owocowe szaszłyki. Na stole nie mogło zabraknąć deseru i taki właśnie, mleczno – owocowy przygotowali uczniowie kl. III. Sałatkę z owoców zrobili uczniowie kl. IV, zaś uczniowie kl. V pasty twarogowe podane w waflowych rożkach. Klasa VI przygotowała wegetariańskie kanapki. Wszystkie potrawy zostały zaprezentowane na wspólnym stole, a do degustacji zaproszono wszystkich uczestników festynu. Kolejną atrakcją spotkania była loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Pieniądze uzyskane z loterii zostały przeznaczone na renowację budynku szkoły. W trakcie trwania loterii przed budynkiem szkoły odbywały się zabawy sportowe, a w międzyczasie można było przekąsić grillowaną kiełbaskę. Zabawa trwała do późnego wieczora. Uważamy, że Festyn Zdrowia  można zaliczyć do udanej inicjatywy i z całą pewnością wpisze on się na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez młodzież naszej szkoły. Dziękujemy przybyłym gościom, rodzicom, uczniom, nauczycielom i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania festynu. Szczególne podziękowania dla właściciela siłowni HARYZMA Panu Grzegorzowi Pietrzakowi oraz instruktorce fitness Pani Jagodzie Poleszak za prezentację tańca Zumby dla uczniów naszej szkoły.

Sponsorzy tegorocznego Festynu Zdrowia:

• Supermarket Alibi
  • Sklep Intermarche