Uczniowie klasy pierwszej  są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.

26 października 2017 roku o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie klasy pierwszej.

Świąteczny strój galowy uczniów, dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Uczniowie klasy trzeciej i przewodnicząca SU przywitali wszystkich zebranych, a szczególnie pierwszoklasistów. Wyjątkowym gościem podczas uroczystości była Dobra Wróżka z dalekiej krainy. Niestety pojawiła się także nieproszona Zła Wróżka i wypowiedziała tajemnicze zaklęcie zaczarowując wszystkie pierwszaki w leniwe dzieci. W takiej sytuacji uroczystość postanowiono odwołać, lecz Dobra Wróżka znalazła radę na złe zaklęcie. Zaprosiła dzieci w podróż do Czterech Krain: Pracy, Muzyki, Mądrości i Miłości. Z każdej krainy dzieci musiały przynieść dar. Nie bojąc się trudów podróży dzieci wyruszyły na spotkanie z przygodą. Wspierani przez wychowawczynie Beatę Igras nie dali się zastraszyć Złej Wróżce.

Odwiedziły Krainę Muzyki i otrzymały symbol tej krainy – nutkę. Udowodniły, że pięknie śpiewają i tańczą W Krainie Pracy wszystkie okazały się pracowite, otrzymały symbol pracowitości - pszczółkę. W Krainie Miłości pokazały jak bardzo kochają swoją ojczyznę. Otrzymały symbol miłości - serce. Z Krainy Mądrości przywiozły symbol mądrości - sowę. Udowodniły, że są gotowe do złożenia uroczystego ślubowania. Najważniejszym  momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. Dzieci ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.”

Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią dyrektor Jolantę Kucabę. Wszystkie dzieci były bardzo dzielne, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach.
Po pasowaniu uczniowie otrzymali upominki od rodziców, a następnie pozowały do fotografii. Po tym udały się do swojej sali na słodki poczęstunek. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej w Krzu życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

opr.: Beata Igras