Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 24.01.2018 roku odbyło się spotkanie profilaktyczno- edukacyjne z udziałem przedstawiciela Policji. Funkcjonariuszka przypomniała o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych.  Omówiła z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegała przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostali poinformowani o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Zostały przypomniane również obowiązujące przepisy ruchu drogowego z akcentem na ich przestrzeganie.

Dzieci zostały poinformowane o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze Pani policjantka przypomniała uczniom o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych.  Uczestnicy pogadanki chętnie dzielili się z funkcjonariuszką policji swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadawane pytania. Na zakończenie spotkania  Pani policjantka życzyła wszystkim wspaniałych i bezpiecznych ferii.

opr.: Beata Igras