Dnia 16 marca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzu wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Lublina. Naszym punktem docelowym było Multikino w Olimpie. Dotarliśmy tam z utrudnieniami, ponieważ tego dnia zima dała nam znać o sobie.

Ale warto było. Film „Cudowny chłopak” to ujmująca historia o wrażliwym Auggiem Pullmanie.  Historia jego życia trudna z uwagi na jego odstraszający wygląd była dobrą i cenną lekcją empatii, rodzicielstwa i budowania przyjacielskich relacji. Młodzi widzowie przekonali się o tym, że piękno to nie tylko wygląd, ale i to, co nosimy w sobie. Była to opowieść o przezwyciężaniu codziennych trudności i poszukiwaniu piękna wewnątrz siebie. Film ponadto traktował o poświęceniu, przyjaźni, miłości i rodzinie, w której każdy członek musi nauczyć się żyć bez maski. Nie tylko tytułowy bohater.

Ten film miał ogromny potencjał edukacyjny i stanowił doskonałe uzupełnienie lekcji wychowawczych. Bardzo silnie oddziałowywał na emocje widza, wzruszał, bawił i uwraźliwiał.

„Cudowny chłopak” w delikatny, lecz sugestywny sposób prezentował problem dyskryminacji i nękania rówieśniczego oraz zachęcał do bezinteresownej pomocy potrzebującym.

Reasumując, film „Cudowny chłopak” był piękny, miły dla oka, pouczający i wartościowy.

„Największe piękno ukryte jest pod maską. Zarówno pod tą przykrywającą fizyczną ułomność, jak i noszoną w obawie przed niezrozumieniem i samotnością.”

Organizator wyjazdu: Beata Mirosław