17 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach odbył się uroczysty finał konkursu plastycznego organizowanego przez Szkołę Specjalną w Matczynie.

W tej edycji konkursu uczestnicy powrócili do jednej z bajek Ch. H. Andersena, jednakże w nowej odsłonie. Tegoroczny tytuł konkursu brzmiał: ,,Brzydkie kaczątko -  dalsze losy''.

Imprezę otworzyła prezentacja multimedialna, przedstawiająca 10 - letnią historię konkursu, której towarzyszyło wiele wspomnień i emocji.

Następnie zebrana publiczność obejrzała spektakl pt.: ,,Brzydkie kaczątko -dalsze losy'' w wykonaniu uczniów Zespole Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie. Według koncepcji twórców przedstawienia, brzydkie kaczątko, jako piękny łabędź zamieszkało wraz z innymi łabędziami w parku w Nałęczowie. Takiego zakończenia nikt się nie spodziewał.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez Panią Renatę Rejnowską  Dyrektora ZSS przy DPS w Matczynie i Pana Burmistrza Ryszarda Górę nagród i dyplomów dla laureatów konkursu.

Na konkurs napłynęło około 200 prac, a uczestnicy na wiele wyjątkowych sposobów próbowali przedstawić, jak ich oczami potoczyły się losy brzydkiego kaczątka.

Laureatami z naszej szkoły zostało tylko 2 dzieci :

Miłosz Ścibior oddział przedszkolny – I miejsce (kategoria przedszkole)

Jagoda Ziółek klasa II – wyróżnienie ( kategoria kl. I-III).

Na zakończenie laureaci oraz  goście zostali zaproszeni na poczęstunek i tradycyjny tort z wizerunkiem bohatera tegorocznej edycji konkursu.

Opr. J. Kucaba