Dnia 13 lutego 2019 roku w czasie trwania ferii zimowych uczniowie klasy VII i VIII wraz z Panią Beatą Mirosław wybrali się na wypoczynek do strefy SPA w 4* Hotelu „Korona” SPA & Wellness w Zemborzycach Tereszyńskich. Wypoczynek był zasłużony, bo podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2018/2019.

Ale nie obyło się też bez nauki – tego dnia poznaliśmy tajniki hotelarstwa. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów ze strukturą organizacyjną, rolą poszczególnych stanowisk pracy, specyfiką oferowanych usług, promocją i reklamą hotelu oraz relaks w strefie Spa&Wellness.

Uczniów w recepcji powitała i po obiekcie oprowadzała Pani Menager Weronika Mirosław, która opowiadała nam o tajnikach pracy w tak dużym i luksusowym hotelu. Mogliśmy obejrzeć apartament, pokoje, sale balowe i śniadaniową, restaurację wraz z kawiarnią, pralnię, pomieszczenia służbowe, salę konferencyjną, pomieszczenia centrum biznesowego oraz strefę SPA &Wellness, siłownię i salę zabaw dla dzieci oraz pomieszczenia biurowe.

Dzięki uprzejmości właścicieli w osobie Dyrektora Pana Bartosza Derkacza mieliśmy możliwość wypocząć w strefie SPA &Wellness na basenie i w jacuzzi, a przede wszystkim poczuć atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i odprężeniu. Relaks i odpoczynek tego dnia przyczynił się do tego, że chociaż przez chwilę zniknęły wszelkie troski związane z nauką, pracą i życiem codziennym.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Hotelu „Korona” za poświęcony nam czas i przekazaną, niezwykle istotną, praktyczną, wynikającą z doświadczenia wiedzę, a właścicielom za możliwość zwiedzania hotelu oraz za gościnę w strefie SPA &Wellness, poczęstunek i prezenty.

I tu ciekawostka.
Ostatnio modne słowa: „SPA” i „Wellness”. Co one oznaczają? Słowo „SPA” - jedni tłumaczą jako skrót łacińskiej maksymy „sanus per aquam”, co znaczy w dosłownym tłumaczeniu „zdrowie przez wodę”. Inni natomiast wywodzą je od nazwy miasta Spa w Belgii, w którym już w XIV wieku odkryto źródła wód leczniczych. Do dziś miasto to jest znanym uzdrowiskiem, w którym jedną z głównych metod przywracania ludziom zdrowia stanowi hydroterapia, czyli leczenie wodą.
Słowo „Wellness” to styl życia, który ma zapewnić dobre samopoczucie, doprowadzić do harmonii pomiędzy ciałem, duchem i umysłem. Na wellness składa się wszystko to, czym ludzie się otaczają, co robią, co konsumują, aby czuć się dobrze. Wellness z języka angielskiego to połączenie dwóch słów well–being – dobre samopoczucie, dobrobyt, fitness.

Zdjęcia z wyjazdu

Opracowała: Beata Mirosław