...Pytam, dlaczego Was wyklęto?

Dlaczego za wrogów wzięto?

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony corocznie od 2011 roku. Historia Żołnierzy Wyklętych jest krwawa i naznaczona cierpieniem. Dla nich II wojna światowa nie zakończyła się z chwilą opuszczenia ziem polskich przez niemieckiego okupanta. Armia Czerwona wyzwalając nasze ziemie od 1944 roku nie niosła Polsce i Polakom ani wolności, ani pokoju. Przyniosła sowiecką okupację, która przez pół wieku wyniszczała elity polskiego narodu, polską kulturę, tradycję i wiarę. Żołnierze niepodległościowego podziemia nie złożyli broni.  Prowadzili walkę z okupantem. W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przygotowaliśmy apel z udziałem całej społeczności szkolnej. Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez panie:  Monikę Zielińską oraz Małgorzatę Węglińską poświęcony  był skazanym na niepamięć uczestnikom powojennej konspiracji niepodległościowej. Całość uroczystości uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem p. Beaty Igras, który wykonał utwór:  „ Ślady wilczych kłów”.