We wtorek 14 maja zespół uczniów naszej szkoły w składzie: Weronika Michalak, Gabriela Ziółek, Julia Winiarska oraz Bartosz Dybalski, brał udział w Międzyszkolnym Konkursie „Bystra Główka 2019” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Babinie.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy matematycznej oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów klas IV - VI, ale przede wszystkim pokazanie innej strony królowej nauk, która może być źródłem doskonałej zabawy. Zadania konkursowe miały charakter zagadek, łamigłówek, zadań logicznych i układanek geometrycznych. Uczestnicy, w czteroosobowych zespołach, mieli do wykonania piętnaście różnorodnych zadań.

Atmosfera była gorąca, czuło się ducha rywalizacji, ale zarówno uczniowie, jak i przybyli nauczyciele bawili się dobrze i byli zadowoleni z udziału w zabawie konkursowej. Zdobyte doświadczenie oraz umiejętności na pewno zaprocentują w kolejnych zmaganiach matematycznych.

Gratulujemy naszym uczniom trzeciego miejsca oraz dziękujemy za duże zaangażowanie.