Na przełomie grudnia i  stycznia nauczyciele naszej  szkoły zorganizowali konkurs plastyczny połączony z wiedzą teoretyczną. Udział wzięli uczniowie kl. 4-8, którzy wykonali prace plastyczne (techniką dowolną) oraz napisali test sprawdzający ich wiedzę z ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Temat konkursu brzmiał  „ JESTEM BEZPIECZNY”. Wykonane prace oraz wiedza uczniów były na wysokim poziomie. Komisja konkursowa  składająca się z nauczycieli naszej szkoły i przedstawiciela Komendy Policji w Bełżycach przyznała równorzędne trzecie miejsce:  Idze Górniak kl VI, Alanowi Rosińskiemu kl. V; równorzędne drugie miejsce dla Juli Żelechowskiej kl VII i Jagodzie Ziółek kl. VI. Zwyciężczynią konkursu została uczennica kl. VIII Julia Winiarska. Dyrektor szkoły wręczył uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody. Organizatorzy konkursu Beata Igras i Ireneusz Szwajgier dziękują uczniom za udział w konkursie.