06 kwietnia w klasach I-III Szkoły Podstawowej imienia Marii Konopnickiej w Krzu został przeprowadzony Konkurs Pięknego Czytania. Celem tego konkursu było: doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie twórczych talentów, budzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą, prezentacja własnych umiejętności i porównanie ich z umiejętnościami innych, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Podczas I etapu konkursu finaliści przeczytali przygotowane przez siebie fragmenty utworów z literatury dziecięcej. W drugim etapie każdy z uczestników odczytał fragment utworu przygotowany przez wychowawcę.

Ocenie podlegała: dykcja, interpretacja tekstu, płynność i bezbłędność czytania.

W ten sposób wyłoniono Mistrzów w kategoriach: klasa I, klasa II, klasa III.

Zwycięzcy otrzymali tytuły:

Pierwsze miejsce - Mistrz Pięknego Czytania Klasy I - Wiktoria Leonhard

II miejsce – Izabela Maciąg

III miejsce – Lena Gąsiorek

Pierwsze miejsce - Mistrz Pięknego Czytania Klasy II - Michał Borowski

II miejsce- Nadia Tarka

III miejsce – Aleksandra Michalak

Pierwsze miejsce Mistrz Pięknego Czytania Klasy III - Agata Szymańska
II miejsce – Kacper Krysiak

III miejsce – Emilia Sieńko

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
Mistrzowie oraz wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy nagrodzonym !

Koordynatorzy  konkursu - wychowawczynie klas I-III.