09 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej imienia Marii Konopnickiej w Krzu został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III Szkól Podstawowych z Gminy Bełżyce. Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań  i uzdolnień matematycznych uczniów klas III, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, integracja środowiska uczniowskiego, współpraca nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Młodzi matematycy – reprezentanci szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Jana Pawła II w Bełżycach, Szkoły Podstawowej nr 2 imienia Królowej Jadwigi w Bełżycach, Szkoły Podstawowej imienia Marii Konopnickiej w Krzu przez 60 minut  zmagali się z zadaniami matematycznymi, które  skonstruowane zostały w oparciu o zakres treści zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla klas I – III szkoły podstawowej, oraz zadania nietypowe, wykraczające poza zakres programu.

Zadania konkursowe obejmowały  zagadnienia z arytmetyki, geometrii i logiki. To był bardzo emocjonujący czas dla uczestników i oczekujących na nich nauczycieli. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja złożona z opiekunów szkolnych drużyn.

Następnie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród: ,,Mistrzem Matematyki Klas III Szkół Podstawowych Gminy Bełżyce 2022 ” została Weronika Gołoś ze Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Jana Pawła II w Bełżycach - opiekun p. Beata Król.

,,Wicemistrzami Matematyki Klas III Szkół Podstawowych Gminy Bełżyce 2022’’ zostali:  Antoni Wójtowicz - opiekun p. Katarzyna Zygo i Marcel Błotniak - opiekun Król Beata, obydwoje ze Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Jana Pawła II w Bełżycach.

Nagrody wręczyli: w imieniu p. Burmistrza Ireneusza Łucki p. Marzena Wojtachnio – pracownik Gminy i Dyrektor Szkoły p. Ryszard Biernacki.

Konkurs został zrealizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani na lata 2022 – 2025.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!