Wrzesień to czas niezwykły zwłaszcza dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci pełne zapału, zaciekawienia czekały na pierwszy dzwonek. Szybko odnalazły się w szkolnej atmosferze. Aktywnie uczestniczą w lekcjach, zgłaszają się, biorą udział w projektach i różnego rodzaju doświadczeniach. Poznają już pierwsze litery i cyfry.

Jednym z pierwszych projektów, w których udział bierze klasa I jest projekt „Mali naukowcy. Ile chemii i fizyki jest wokół nas? w ramach Uniwersytetu Dzieci. Uczniowie poznali już czym jest koncentracja i jak ważna jest w nauce oraz dowiedzieli się po co nam emocje. W dalszej części projektu uczniowie dowiedzą się m.in. Dlaczego mydło się pieni, a szkło nie przemaka? Jak Ziemi szkodzi plastik? I Dlaczego para bucha z czajnika?

Na bieżąco będziemy zdawać relacje z projektów i życia naszych najmłodszych uczniów.