03 października uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach edukacyjnych  i warsztatach artystycznych w Motylarni. Jest to niezwykłe miejsce nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie mieszkają piękne motyle. Pochodzą one ze stref tropikalnych i śródtropikalnych. Żyją w namiocie, w którym temperatura wynosi 25 stopni.

Nasi uczniowie przebywali z tymi egzotycznymi motylami, gdzie obserwowali je z bliska. Od przewodnika dowiedzieli się wiele na temat życia motyli. Mogli posłuchać jak wygląda życie motyli, etapy rozwoju, zobaczyć kokony, gąsienice i piękne motyle różnych rozmiarów i kolorów. W gablotach  i na tablicach informacyjnych oglądali okazy motyli z Polski i całego świata. W laboratorium przyrodnika za pomocą lupy  i mikroskopu podglądali gąsienice i poczwarki. Bardzo ciekawe były warsztaty artystyczne podczas których uczniowie samodzielnie malowali na szkle, ozdabiając motylami lampiony, które zabrali do domu na pamiątkę udziału w warsztatach edukacyjnych.