Tradycją naszej szkoły stało się, że przedszkolaki i uczniowie klas I-III co roku uczestniczą w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki. W piątek 15 września 2023 r. dzieci obejrzały film o Vashti, wysłuchały wiersza o kropce, a potem przystąpiły do kreatywnych działań. Rozwiązywali kropkowe zagadki, zadania i łamigłówki. Bawiły się w kropkowe zabawy z chustą animacyjną. Poszukiwali kropek w różnych miejscach w klasie, w jedzeniu, na przedmiotach i przyrodzie, bo rośliny i zwierzęta też mają swoje kropki, które trzeba było odnaleźć. Na końcu wszyscy zaangażowali się w twórczą i kreatywną działalność plastyczną, gdzie w roli głównej wystąpiła kropka. Dzieci rysowały, malowały, wycinały swoje magiczne dzieła. Każde z nich odniosło sukces, nawet najwięksi pesymiści uwierzyli we własne siły i możliwości.